Adipex retard

Preparát k hubnutí na lékařský předpis, určený obézním pacientům s BMI nad 30. Adipex retard je obchodní název pro výrobek obsahující látku fentermin. Adipex retard – tabletky na hubnutí.

Adipex retard obsahuje látku podobnou noradrenalinu (fentermin), která může snižovať chuť k jídlu a podporovat přednostní využití tuků jako zdroje energie.
Adipex retard - baleníPoužívá se krátkodobě (4 – 8 týdnů) jako podpůrná léčba obezity, při dodržování redukční diety. Fentermin podávaný v jedné ranní dávce 15 mg, vyjímečně 30 mg, potlačuje chuť k jídlu centrálním noradrenergním a dopaminergním mechanizmem.
Nežádoucí účinky jsou podobné jako u jiných léků ovlivňujících v CNS noradrenergní systém. Mezi nejčastější vedlejší účinky patří nespavost, zvýšená iritabilita, agitovanost, sucho v ústech a tachykardie. Vzácně bývá popisováno také zvýšení krevního tlaku a sklon k plicní hypertenzi. Vzhledem k tomu, že fentermin vede k uvolňování dopaminu v CNS, je při jeho podávaní možný vznik závislosti. Fentermin inhibuje degradaci serotoninu. Vzhledem k častějšímu výskytu nežádoucích účinků byl fentermin ve státech EU stažen z trhu. Fentermin se nedoporučuje podávat déle než 3 měsíce.

logo Gerot Pharmazeutika

Výrobce

Gerot Pharmazeutika, Vídeň, Rakousko

Generický název: Phentermin

Co obsahuje Váš lék?

Léčivou látkou je Phenterminum resinatum. Jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum, což odpovídá 15 mg fenterminu.

Další látky obsažené v léku

Žlutý vosk, hydrogenovaný sojový olej, částečně hydrogenovaný sojový olej, hydrogenovaný rostlinný olej, sojový lecitin, želatina, glycerol 85%, sorbitol 70% nekrystalizující, sodná sůl propylparabenu, sodná sůl etylparabenu, oxid titaničitý, glyceromakrogol-1750-ricinoleát, chinolinová žluť, oranžová žluť, homovanilin, metoxyacetofenon.

Kdy se lék používá?

Adipex retard je přípravek (anorektikum), který tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Potlačuje pocit hladu, a tím usnadňuje udržování dietních omezení a pokles tělesné hmotnosti.
Léčivá látka fentermin je vázána ve formě polystyrolsulofnátu, ze kterého se postupně v těle uvolňuje. Pomalé uvolňování léčivé látky má za následek nepřerušovaný anorektický účinek trvající nejméně 8 hodin. Adipex retard je určen k podpůrné léčbě při dietě u pacientů s obezitou a body mass indexem (BMI)* 30 a vyšším, u kterých samotná redukční dieta nestačí ke snížení tělesné hmotnosti.

* Jak vypočítat body mass index (BMI)

BMI je podíl tělesné hmotnosti (v kilogramech) a druhé mocniny tělesné výšky (v metrech):
tělesná hmotnost v kg
BMI = ————————– (děleno)
(tělesná výška v m)2
K snížení tělesné hmotnosti může dojít pouze tehdy, je-li omezen příjem potravy. Úbytek tělesné hmotnosti může být udržen pouze tehdy, jsou-li soustavně dodržována dietní pravidla. Samotná anorektika nesnižují tělesnou hmotnost.
Tobolky jsou určeny k perorálnímu podání (k vnitřnímu užití).

Kdy byste neměli lék užívat

Neužívejte Adipex retard, jestliže:
– jste přecitlivělý(á) na léčivou látku nebo na kteroukoliv další složku přípravku;
– máte plicní arteriální hypertenzi (onemocnění dýchacích cest postihující cévy v plicích);
– máte velmi vysoký krevní tlak;
– v současné době nebo v minulosti jste měl(a) onemocnění srdce, cév nebo mozku;
– máte zvýšenou funkci štítné žlázy, feochromocytom (nádor dřeně nadledvin), glaukom (zelený zákal), onemocnění ledvin;
– v současné době nebo v minulosti jste prodělal(a) duševní onemocnění, včetně anorexie a deprese;
– máte sklon k zneužívání látek nebo nadměrně požíváte alkohol;
– jste stará osoba nebo naopak chcete podávat přípravek dítěti do 12 let.
Adipex retard se nesmí užívat současně s jinými léky potlačujícími chuť k jídlu. Neužívejte přípravek s inhibitory MAO (některé léky proti depresím), ani 14 dní po ukončení jejich užívání.

Nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i Adipex retard nežádoucí účinky. Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit závratě, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, popudlivost, sucho v ústech, poruchy chuti, zvracení, zácpa nebo průjem. Dále se mohou objevit bolesti na hrudi, poruchy sexuálních funkcí, poruchy močení a ojediněle kožní vyrážky. Při užívání delším než 3 měsíce je možný vznik srdečních onemocnění a lékové závislosti. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
U některých nemocných, kteří byli léčeni přípravky potlačujícími chuť k jídlu, byl ve výjimečných případech zaznamenán vznik plicní hypertenze. Pokud se u Vás objeví jakékoliv dýchací obtíže, vyhledejte okamžitě lékaře.

Jestliže zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek, který není uveden v této příbalové informaci, oznamte to, prosím, svému lékaři nebo lékárníkovi.

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu?

Účinky Adipexu retard a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním Adipex retard užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Některé volně prodejné léky, které jsou určeny k léčbě kašle, nachlazení, chřipky nebo průduškového astmatu, mohou zvyšovat nežádoucí účinky přípravkuAdipex retard. Účinek Adipex retard je zvyšován současně užívanými přípravky, které povzbuzují mozkovou činnost, alkoholem a kofeinem. Mnoho léků, které se užívají k léčbě deprese nebo jiných psychiatrických onemocnění, snižuje účinek Adiperu retard.

Adipex retard se nesmí užívat současně s jinými léky potlačujícími chuť k jídlu. Neužívejte přípravek s inhibitory MAO (některé léky proti depresím), ani 14 dní po ukončení jejich užívání. Adipex retard snižuje účinek přípravků používaných k léčbě vysokého krevního tlaku.
Před chirurgickým zákrokem upozorněte lékaře, že užíváte Adipex retard, protože při použití inhalačních anestetik (léky určené k narkóze) se mohou objevit nepravidelnosti tepu.

Těhotenství a kojení

Těhotenství:

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Adipex retard se nesmí užívat v první třetině těhotenství. Pouze ze zvlášť závažných důvodů užívají přípravek ženy v druhé a třetí třetině těhotenství.
Jestliže při užívání tohoto přípravku dojde k otěhotnění, poraďte se ihned s lékařem.

Kojení:

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Adipex retard nesmí užívat kojící ženy.

Dávkování

Obvykle se užívá 1 tobolka denně při snídani. Tobolky se užívají nerozkousané a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.
Ve výjimečných případech může lékař dávku zvýšit na 2 tobolky denně.
Přípravek se neužívá večer, protože léčivá látka může způsobit nervozitu a nespavost.

Délka léčby:

Léčba obvykle trvá 4-6 týdnů a neměla by překročit 3 měsíce.
Pokud je plánována další léčba, je možné ji zopakovat až po přestávce, která je stejně dlouhá, jako byla předcházející doba léčby.
Současně s užíváním Adipex retard je třeba dodržovat podle doporučení lékaře dietní režim a zvýšit tělesnou aktivitu. Snížení tělesné hmotnosti je větší, jestliže dáváte přednost potravinám s nízkou energetickou hodnotou (libové maso, ovoce, zelenina) a omezíte potraviny obsahující tuky a sacharidy (cukr, mouka, brambory). Po ukončení léčby by se měla nízkokalorická dieta dodržovat ještě 6 týdnů

Předávkování

Jestliže jste užil(a) více tobolek, nebo přípravek požilo dítě, vyhledejte ihned lékaře. Předávkování se projevuje neklidem, zvracením, horečkou, třesem, halucinacemi, poruchami srdečního rytmu a dýchání, křečemi i bezvědomím.

Upozornění

Jestliže jste zapomněl(a) užít Adipex retard, nezdvojujte následující dávky, abyste doplnil(a) vynechanou dávku.

Uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C, chraňte před světlem.

Varování

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, která je uvedena na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

Jedno balení přípravku obsahuje 30 nebo 100 tobolek.

Zdroj: Lékárna.cz

Všechny výše uvedené informace o vlastnostech produktů jsou pouze tvrzením výrobce, dovozce či distributora daného produktu. Nezávislost a reálnost těchto tvrzení si musí každý posoudit sám.
Náš server nemá možnost výše uvedená tvrzení o produktech ověřovat, o těchto přípravcích tedy pouze informujeme, což rozhodně není doporučení jejich užívání.
Případné užívání jakýchkoliv potravinových doplňků je pouze na vaše vlastní riziko a zodpovědnost.

50 komentářů u „Adipex retard“

 1. Chcela by som kupit alebo objednat Adipex retard.Ako a kde by som knim dostala.Za odpoved DAKUJEM.

  1. Dobrý den, léky se získávají velmi jednoduše, a to u lékařů, kteří je svým pacientům předepisují. Následně si stačí lék vyzvednout v lékárně.

  2. Radši si ho zajdi předepsat ke sve lékařce aby jsi byla pod kontrolou .. nebo brát tenhle lék není žádna sranda 🙁 je pravda že zhodíš to ano nebo já i moje kamarádka ho berem dva dny a zhodily jsme ja 2 a půl a ona 1 a půl a před náma je ještě 28 dnů.. ale po dobráni musíme znovu na krev jestli se nám něco neděla s játrou. proto ta kontrala. jinak v lekárně u nás stoji 30 tobolek 230 kc a na internetu se kupuje kolem 1000kč tak si to opravdu nechej předepsat.

   1. Dobrý den, já nemám zkušenosti s léky, jen trpím menší nadváhou, co mi poradíte? Nechám si poradit co předepsat od lékaře. Já mám problém, že jím sladké.

 2. Tyto léky zas tak dobře u lékaře neseženou pokud je nechce někdo kdo je už fakt vyžraný.člověk s lehčí nadváhou se k nim legální cestou nedostanou.pak jedině nabídky na internetu,za které bych já osobně zavírala…

  1. Ano, ten kdo je z lékařského hlediska zralý na léky (ať již vlastní vinou, či díky nemoci), ten je dostane.
   Kdo má pouze lehčí nadváhu, ten to může vyřešit zdravějším způsobem, tedy úpravou jídelníčku a životního stylu.

   Nelegální padělky léků vážně poškozující zdraví či v lepším případě vůbec nefungující si může koupit jedině zoufalý, nebo hodně neinformovaný člověk.

   1. S tím lékařem nesouhlasím, trápím se obezitou (BMI 41 !!!) a už přes rok to řeším s lékaři, už jsem u druhého – specialisty obezitologa, ale adipex mi nechtějí napsat – jen dietu (s tou jsem zhubla necelých 10kg za rok), všechny testy mám přitom dobré, ale nutí mě furt do bandáže žaludku, kterou já nechci, chci nejdřív vyzkoušet všechny jiné metody.Takže neplatí, že člověku, který má zdravá játra, srdce, cévy, … a BMI vyšší než 30 lékaři Adipex napíší – ten první mi dokonce tvrdil, že už je v ČR zakázaný.

 3. chtěla jsem se zeptat jak moc jsi zhubla po 30 dením užívání adipexu. Držela si nějaké velké diety? díky

 4. ja sa chcem spytat,ci sa nedá normalnym sposobom zohnat,lebo uz shanam aj cez znamych a ja velmi na cierno nechcem.. prosim napiste mi,ze ci sa neda poslat alebo nieco.. dakujem

 5. chtela bych znova uzivat tento lek. nemam zadnou velkou nadvahu, ale tim tempem, jakym posledni dobou konzumuju vse co mi prijde pod ruku, se brzo dostanu na nejakou zavratnou hmotnost… a pak uz bude pozde.
  pohybu mam dostatek, jen potrebuju proste srazit tu zravku. muj lekar mi samozrejme lek nepredepsal, protoze me BMI neni nad 30! to uz ale bude pozde.

  muze mi tedy nekdo poradit, nebo pripadne prodat treba i rozbalene baleni mesicni davky?
  lek jsem uz driv uzivala, zhubnula jsem par kilo, ale predevsim jsem zastavila svou zravost.

  ted po deseti letech resim opet stejny problem.

  poradi nekdo nebo prip proda? preferuji osobni predani. jsem z Brna

  vsem predem diky

  1. Dobrý den,
   vám opravdu nevadí, že byl prodej tohoto léku v Česku zakázán, protože bylo prokázáno, že má závažné, zdraví poškozující účinky?

   Také mne nebaví běhat, nemám bohužel čas ani peníze jíst zdravě, ale raději se smířím s pár kily nadváhy, než bych do sebe házel nějaké škodlivé chemikálie …

 6. někdo je na chemikálie imunní, takže asi tak 🙂
  někdo do sebe může házet chemický léky lopatou a testy bude mít v normálu, někdo do sebe hodí jednu kůru a už se rozhodí 🙂

 7. Ahoj,
  beru Adipex Retard již čtvrtý den. Mám sucho v ústech, ale žádné další vedlejší
  účinky nepozoruju. Je normální mít při Adipexu hlad? Díky tomu jím bohužel 3x
  denně a to po cca 4 hodinách.
  Před braním Adipexu jsem jedl 1 – 2x denně, především Fastfood a podbné nezdravé
  věci a proto jsem tlustej.
  Piju 1,5L – 2L vody díky Adipex sucháči.
  Více méně přesto stále nehubnu ani deko!!!!
  Dále se chci zeptat, zda se při medikaci může užívat CHampix (vareniklin),
  jestli se to nějak neruší?
  Jak a co se jí, pije při adipexu, aby byl účinek maximální?
  Lidé na fórech nemají problém zhubnout „15-25kg“.
  PS: 170cm / 90Kg (notoricky nesnídám!!!) BMI: 30,7 Kuřák: 35 cigaret / den

  1. tak pane Adámek, z toho co tady čtu nestačím se divit a upřímně, pokud rychle nevyhledáte odbornou radu budete na tom zdravotně hodne zle. sory za kritiku ale co píšete! vše totálně ŠPATNĚ když už pominu adipex tak snažit se nejíst vůbec a dělat si starost že jíte 3X denně? notoricky nesnídat, BMI přes třicet a notorický kuřák uuuf vnitřnosti brečí PROSÍM přečtěte si něco o zdravé strave opravdu to funguje jíst petkrát denně malé porce po ránu NAUČIT SE SNÍDAT svačiny pouze ovoce nebo zelenina a obed a večere vyvážený bíllkoviny-sacharidy. mluvím z vlastní zkušenosti opravdu to funguje ale prosím nestresujte se s tim že jíte třikrát denne proboha v 21.století už je plná osvěta ohledně zdravé stravy a hubnutí. adipex klidne jezte, ikdyž je to chemická hrůza ale alespon se u toho snažte zdrave jist a bude to lepší

 8. Mám nadváhu cca 15kg a lék mi lékařka bez prolbémů předepsala. Dnes jsem si vzala první, tak ještě nemůžu nic hodnotit.

  1. Ahoj, prosim ta,potrebovala by som vybavit adipex. Vedela by si mi prosim pomoct?Ak ano,kontaktuj ma.

 9. Dobry den,
  zacala jsem brát adipex retard před dvěma dny,Koupila jsem ho na internetu takže jsem nediskutovala jeho užívání s lékařem, který by mi jej stejně nepředepsal, jelikož nemam BMI nad 30.Dnes jsem pocitovala silnou tachykardii nebo li zvýšenou tepovou frekvenci.Chci se zeptat zda s tímto nemáte zkušenosti a jestli mi radíte i nadále brát tablety.
  Děkuji

  1. Dobrý den,
   pokud sledujete média, tak jistě víte, že většina „léků“ prodávaných přes Internet jsou padělky.
   V lepším případě bez vedlejších účinků, ale často i vyloženě zdraví poškozující.
   Podvodníci zneužívají poptávky, a také vědí, že se poškození hned tak neobrátí na policii, protože se za své nenormální jednání stydí.

   Odpověď je tedy naprosto jasná, i když jste ji předpokládám nechtěla slyšet:
   tablety zlikvidujte, v případě trvání problémů navštivte lékaře, a hubnout začněte zdravě.

 10. ahoj lidi us 27 dnu beru adipex retard zhubla sem 8 kg necvicim mam dve deti takze nato nemam cas tablety jsem koupila od mi dobre zname mam jeste jedno plato na mesic asi pred voumi lety jsem je uzivala chodila jsem cvicit kazdy den do fitka zhubla sem 15 kg za dva mesice zadny hrozny ucinky nemam jen sucho v ustech mam nadvahu pred 27 dnemi jsem mela 83 kg tet vazim 75kg citim se dobre hlavne kdys se oblikam chci mit spatky 60-65 kg merim 165 cm takze nejsem vysoka a mit 83 kg je hrozny us sem se nasebe nemohla divat po dvou detech mi vsechno zustalo hlavne bricho jsem mela jako bich byla v 7 mesici tehotenstvi no a v rukou jeto krasny pocit kdys nasebe muzete oblict vec ktera vam dlouho nebyla treba jako ja sem oblikla dziny ktery jsem nemohla nasebe narvat a dnes jsou mi volne preji krasne hubnuti

  1. Prosim, mohli by ste mi pomoct pri vybaveni adipexu?uz vyse pol roka sa o tom pokusam. Vazne potrebujem schudnut.Prosim, kontaktujte ma.

  2. Ahoj, já ho beru 3 dny a mám stejnou výšku a jsem stejně „tlustá“ jako jsi byla ty….chci ho brát jen měsíc a počítám že bych mohla dát dolů cca 10kg….pak najedu na ozdravnou kůru abych dala tělo zase dohromady….taky přeji krásné hubnutí…:)

 11. dobry den
  uz 5 den beru Adipex a mam ho napsany od lekare moje BMI je 26 podle tabulky .moje vaha je 76 kg a vejska je 167cm na svou vejsku jsem opravdu oplacana..a mam kvul me nadvaze problemy s pateri a proto sem zvolila cestu s Adipexem …a chtela sem se zeptat jak to funguje jen zaa tech 5 dni co beru Adipex tak sem schodila jen 1Kg tak by me zajimalo jak to funguje ..jestli opravdu zhubnu ..a je mozne kdyz ho budu brat ob den pipulku tak i presto zhubnu ..

  ani po jedne pipulce sem necitila nic jen sucho v ustech a nespavost…jinak vubec nic ….a jim normalne jak me chutna ….rano snidane pak prsek si vemu pak si dam malou porci obeda a pak veceri jen jogurt …..

  prosim o radu dekuji
  s pozdravem
  Veronika

 12. DObrý den,moc se snažím zhubnout,vážila jsem 58 kg,nyní vážim 79kg,chci svá kila zpátky,alespon z části,je možné aby mi to doktor předepsal?Moc s tím nepočítám ale přejídám se,nemám vůli držet dietu odepište na email díky..Popřípadě prosím sehnat bez receptu je-li to možné..

 13. Ahoj, chtěla jsem se zeptat kolik stojí Adipex, když mi ho předepíše lékařka. Děkuji 🙂 M.

  1. Zdravím..:) Mě předepsal Adipex lékař je to asi 14dní zpátky.Ze zdravotních důvodů nemůžu dát váhu dolů.V lékárně jsem platila přesně tři stovky..

   1. Prosim. Predala by si mi, alebo vybavila adipex? na sk je to takmer nemozne a vyse pol roka sa o tom pousam. Vazne ho potrebujem. Prosim kontaktuj ma.

   2. ahoj ja bych te chtela poprosit jesti by si mohla mi nechat předepsat adipex ja si ho zaplatim na recept

 14. Dobrý den, dostala jsem předepsaný adipex retard od dietologa mám nedomykavost na levé chlopni srdce a dietolog, i když o tomto problému věděl mi tyto prášky předepsal. Chci se zeptat na Váš názor, zda tyto prášky mohu bezpečně užívat a jaký může vniknout problém, když jsem je již 3 měsíce užívala. Děkují za odpověd Pavlorková

  1. Pokud jste je uz uzivala nevidim v tom nic spatneho jen dat rok od dalsiho uzivani pauzu at nevznikne zavislost

 15. Taktiež bz som potrebovala radu ako sa k nemu dostať…v SR je to nemožné a cez net sa bojim objednávať aby to nebol nejaký nebezpečný produkt..prosím ak ho môžete v ČR zohnať ozvite sa…Dakujem

 16. Dobrý den,
  nejsem schopná se někde dočíst, kolik stojí ADIPEX RETARD normálně S předpisem v lékárně.
  Děkuji za odpověď

   1. ja bych take od nekoho koupila dipex-nemate nekdo moznost?Me to doktorka nepredepise a nikoho znameho nemam pres koho by to slo.
    OPredem dekuji

    1. Dobrý den,
     skutečně nerozumím lidem, kteří:
     1) Si zřejmě myslí o svých lékařích, že jsou to hlupáci, a když jim nepředepíší lék na předpis, tak že pro to asi nemají žádný vážný důvod?
     2) Jsou ochotni riskovat své zdraví či dokonce život, a jsou schopní jíst „léky“ nebo jejich napodobeniny, které jim zakázal jejich lékař, u kterých neznají složení, ani netuší, kdo a co vlastně jim poslal :-(.

     Nebo snad máte pro své rizikové chování nějaké rozumné vysvětlení?

 17. Ahoj Lidi rada bych taky napsala svoje zkusenosti s Adipexem uz to je 3 roky co jsem zhubla u Adipexu 25 kg 🙂 teda ted jsem tehotna a mam uz 20 kg navic a do porodu jeste dva mesice 😀 a to prosim se nepreziram dokonce jim mene nez jsem jedla … ale jsem omezena od zacatku tehu pohybem mame porad nejake komplikace tak doma jen lezim 🙂 ale vim ze jak od rodim a od kojim zas se vrhnu na adipex … nemela jsem stim nikdy problem … a tesim se az zas zapojim pohyb protoze jist jen adipex a nemit pohyb je jako kdyby jste nedelala skoro pro sebe nic 🙂 Jen doufam ze mi ho do te doby v lekarnach nezrusi protoze to bych opravdu byla nastvana 🙂 jinak co vim baleni 100 tablet me stalo 700 kc v lekarne

  1. Je potřeba říct, že přibírání v těhotenství je v pořádku, neboť tělo ženy v tu chvíli nabírá živiny, potřebné pro dítě.
   Tak jen aby nějaká nepoučená maminka nechtěla začít v těhotenství hubnout, nedejbože dokonce za pomocí škodlivých chemikálií … 🙁

 18. Dobrý den,dnes jsem pročítala tuto stránku a chci se optat. Shodil někdo z Vás,kdo tu v loňském čase přispíval pomocí Adipexu?

   1. Pro všechny přemýšlející čtenáře:
    1) Prodej léků přes internet od nelékárníka je nelegální!
    2) Když kupujete jakýkoliv lék od nelékárníka, nikdy nemáte jistotu, co je obsahem tabletky. Může to být jen rozdrcené vápno, může to být lék, ale může to být nějaká smrtící látka (viz zabíjející alkohol od překupníků!)!

 19. Zdravím chtěl jsem se zeptat mám zelený zákal /Glaukom mohu užívat Adipex ? Díky za odpovědi.

  1. Dobrý den, na možné kontraindikace léků se VŽDY ptejte JEDINĚ svého ošetřujícího lékaře, a NIKDY NE nezodpovědných anonymů na internetu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..