Informace o přípravku Sternax

Sternax je doplněk stravy volně dostupný v lékárnách, který umí pomoci lidem s nadváhou, snížit váhu a udržet ji. Víme, že problémy s nadváhou mohou být frustrující, a někdy je proto zapotřebí zvláštní pomoc. Sternax pracuje na duálním principu účinku, ten je založen na souhře dvou mechanismů, které mohou mít v součtu významný podpůrný vliv na aktivní proces redukce nadváhy. Sternax doporučujeme užívat jako součást vašeho celkového programu snížování váhy zahrnující zdravou dietu, pravidelné cvičení a spánek.

Sternax

O Sternaxu

Jak Sternax pracuje

Princip účinku je založen na souhře dvou mechanismů, které mohou mít v součtu významný podpůrný vliv na aktivní proces redukce nadváhy. Jeden spočívá ve stimulaci vyplavování tuků z tukových kapének tukových buněk a odpovídá za něj kofein. Druhý spočívá ve stimulaci funkce mitochondrií, což jsou důležité součásti každé buňky, kde dochází k výrobě chemické energie procesem spalování uvolněných tuků pro danou buňku a organismus, za něj odpovídá extrakt z leuzey saflorové. Stimulací funkce mitochondrií dochází zjednodušeně řečeno ke stimulaci procesu spalování kofeinem uvolněných tuků. Aby tento mechanismus fungoval dlouhodoběji a užívající osoba mohla zaznamenat úbytek tělesného tuku, musí být v organismu vytvářená poptávka po energii. Tím nejpřirozenějším nástrojem k vytváření poptávky po energii je pravidelný pohyb. Souhra těchto aspektů vede k významně většímu úspěchu v redukci tělesného tuku. Významně se to pak pozitivně projeví na svalovém výkonu a výdrži kosterního svalstva, nebo na funkci buněk imunitního systému, na zkrácení doby rekonvalescence a na celkovém zdraví. Rozhodně nelze očekávat náhlý nárůst svalové hmoty. To znamená, že pokles hmotnosti bude zřetelný, ale mírný a bude vztažen zejména k nadbytečnému tělesnému tuku.

Komu je Sternax určen

Úbytek nadměrného tělesného tuku od úbytku tělesné hmotnosti je nutné rozlišovat, obvykle při vyčíslení mají rozdílné hodnoty. Sternax je svou účinností zacílen na redukci nahromaděného tělesného tuku. Tento mechanismus účinku je funkční jak u mužů, tak u žen. Z důvodu benefitu vyššího svalového výkonu je však více přirozený pro muže. Navíc v životě ženy je proces hromadění tělesného tuku více ovlivněn hormonální regulací, která zřejmě dokáže a může eliminovat pozitivní vliv Sternaxu. Proto nelze u žen doporučit užívání v období těhotenství a kojení. Zřejmě i užívání hormonální antikoncepce nebo hormonální substituční léčby může účinky Sternaxu zastínit.

Jak dlouho mám Sternax užívat

Obsah obou účinných látek Sternaxu je relativně nízký, ale dostatečně účinný a není zdrojem nežádoucích účinků. Redukce nadváhy je několikaměsíční proces zásadních změn v návycích. Jako podpůrný prostředek je vhodné Sternax užívat po celou dobu tohoto procesu, tj. obvykle jeden až tři měsíce. Po zavedení trvalých změn životního stylu již není nutné Sternax užívat.

Zvláštní upozornění

Vyšší opatrnost by užívání měly věnovat osoby přecitlivěle reagující na kofein, případně ostatní obsahové látky. Sternax není vhodný pro děti a dospívající. Hlavním důvodem je obecný princip, kdy nadváha a obezita dětí vyžaduje zcela specifický přístup a není možné redukční opatření odvíjet od podpůrného prostředku.

Obsahové látky a jejich biologická účinnost

K nejvýznamnějším skupinám obsahových látek patří ekdysteroidy, flavonoidy a guajanolidy, z méně významných jsou to polyiny.

Ekdysteroidy jsou deriváty cholest-7-en-6-onu, které se v suché rostlinné hmotě vyskytují v desetinách procenta. Proto je jejich extrakce a standardizace poměrně náročný a finančně nákladný proces. Pozornost komerčních aplikací je soustředěna na nejlépe prozkoumaný 20-hydroxyekdyson (2,3,14,22,25-pentahydroxy-(2ß,3ß,5ß,2R)-cholest-7-en-6-on). Jeho biologická aktivita je poměrně dobře prozkoumána a popsána. Obdobně jako u většiny přírodních látek má i mechanismus účinku 20-hydroxyekdysonu pleotropní charakter. U experimentálních zvířat byla zjištěna suprese experimentální hyperglykémie, snížení hladiny cholesterolu v krvi při krmení hypercholesterolovou dietou, zpomalení růstu některých typů nádorů. Mezi nejvýznamnější účinky patří schopnost pozitivní modulace mitochondriálního energetického obratu a proteosyntézy, což se významně projevuje na fyzické výdrži, výkonnosti a regeneraci kosterního svalstva. Tyto typy účinků jsou podkladem časté aplikace suché rostliny nebo standardizovaného extraktu jako stimulátoru a adaptogenu. Ekdysteroidy se chovají jako typické xenobiotika, která jsou v organizmu savců zcela metabolizována. Mají velmi malou toxicitu, subakutní toxicita u potkanů je 200 – 2000 mg/kg/den a nebyla u nich pozorována významnější embryotoxicita a teratogenita.

Flavonoidy mají antibakteriální, protizánětlivé, diuretické účinky. Mezi nejvýznamnější patří apigenin, kvercetin, isorhamnetin a luteolin. Obsah flavonoidů v čerstvé droze se také pohybuje pouze v desetinách procenta a jejich směs snižovala u experimentálního zvířecího modelu hladinu cholesterolu, volných mastných kyselin a triglyceridů v krvi. Jsou však nositely celé řady dalších biologických účinků, které jsou předmětem dalšího aplikovaného výzkumu.

Guajanolidy jsou v suchých listech obsaženy 0,1 až 0,2%. Z pohledu množství je ve směsi 5 popsaných a v nati parchy se vyskytujících guajanolidů nejvíce zastoupen cynaropikrin (je také hlavní obsahovou látkou hořčičné frakce artyčoku). Guajanolidy jsou součástí hořčičné frakce používané při dyspeptických potížích, při potížích se žlučovým měchýřem a játry.

Závěr

Suchý standardizovaný extrakt z kořene nebo semen leuzey saflorové ve vhodné kombinaci s kofeinem přináší biologické účinky pozitivně ovlivňující metabolismus mužů s doplňkovým uplatněním při redukci tělesné hmotnosti. Neméně atraktivní je stimulační a adaptogenní účinek projevující se pozitivním vlivem na fyzickou odolnost a výdrž mužů.

Sternax si můžete koupit bez předpisu v lékárnách, nebo i na Internetu – využijte Vyhledávání.

Výrobce: Simply You a.s.

Zdroj: Simply You a.s.

Všechny výše uvedené informace o vlastnostech produktů jsou pouze tvrzením výrobce, dovozce či distributora daného produktu. Nezávislost a reálnost těchto tvrzení si musí každý posoudit sám.
Náš server nemá možnost výše uvedená tvrzení o produktech ověřovat, o těchto přípravcích tedy pouze informujeme, což rozhodně není doporučení jejich užívání.
Případné užívání jakýchkoliv potravinových doplňků je pouze na vaše vlastní riziko a zodpovědnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..