Program DIA-TRON pro počítač i mobilní telefony

Aplikace DIA-TRON slouží k zobrazení nutričních hodnot konzumovaných potravin a následně k výpočtu potřebného množství výměnných jednotek (dále vj.). Jedna výměnná jednotka představuje množství určité potraviny obsahující 10 gramů nebo 12 gramů sacharidů. Velikost výměnné jednotky lze nastavit v aplikaci. Databáze potravin obsahuje údaje o nutričních hodnotách zhruba 1.800 potravin běžně dostupných v obchodní síti ČR.

Aplikace DIA-TRON byla vytvořena jako edukační materiál pro výuku diabetiků, lze ji však využívat také v každodenním práci jako pomocníka v plánování jídelníčků i průběžné kontrole právě konzumovaných potravin.

program DIA-TRON pro PC

Aplikaci je možné použít ve Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP a novějších.
Hardwarové nároky: procesor Intel Pentium nebo kompatibilní, frekvence min. 300 MHz, operační paměť min. 16 MB, volné místo na pevném disku 10 MB, rozlišení obrazovky min. 800×600 bodů s 16 a více barvami, tzn. že stačí jakýkoliv počítač.

Aktualizace potravin umožňuje stažení nových potravin z internetu!

DIA-TRON pro mobilní telefony

Jako pomocník pro běžné každodenní používání byla vytvořena také JAVA aplikace DIA-TRON umožňující instalaci a používání aplikace v mobilním telefonu. Toto umístění zajišťuje diabetikovi naprostou mobilitu a nezávislost, jelikož umí kdekoliv jste stanovit počet výměnných jednotek i ostatních nutričních hodnot v zadaném jídle.

Aplikace DIA-TRON se může stát významným pomocníkem při sestavování a dodržování vaší diety.

Po úspěšné instalaci aplikace přes WAP (náklady na stažení maximálně 15 Kč) vás už další práce s aplikací nic nestojí. Vyhledávání v databázi jídel, počítání výměnných jednotek a dalších nutričních hodnot již probíhá bez dalšího připojování na WAP, čili zadarmo.

Aplikace DIA-TRON pro mobilní telefony je ZDARMA pro všechny uživatele inzulínových pump H-TRONplus, ACCU-CHEK D-TRONplus, ACCU-CHEK Spirit a pro uživatele glukometrů ACCU-CHEK.
Ostatní zájemce přijde na 199 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..