BIA Bio impedanční analýza lidského těla v lékařském centru

victusV našem zařízení využíváme moderní lékařské přístroje pro určení skladby lidského těla. Tyto přístroje jsou nejenom výrazně přesnější než „běžné“ domácí váhy s měřením tuku, ale také poskytují, především ve spojení se specializovaným počítačovým software, podrobnější výsledky měření.

Jak funguje BIA – bio impedanční analýza

Metoda BIA – bio impedanční analýzy je založena na měření elektrického odporu lidských tkání pomocí slabého elektrického impulzu. Zjednodušeně řečeno, přístroj využívající BIA Vám do těla pošle velmi slabý elektrický impulz, kterým zjistí elektrický odpor tkání. Elektrický odpor každé lidské tkáně je různý s ohledem na to, jak velké množství vody tkáň obsahuje. Výsledkem je poměrně přesné složení Vašeho těla.

Proč využíváme BIA

Absolutní váha každého člověka není tak podstatná jako skladba jeho těla. Z tohoto důvodu je poměrně nepřesný BMA (body mass index), protože podle něho by byli kulturisté obézní – což nejsou. Pomocí BIA analýzy zjistíme přesně především množství tukové tkáně, vody a netučné tkáně v těle. Z výsledků potom můžeme stanovit jak přesný postup redukce hmotnosti, tak především kontrolovat výsledky hubnutí.

Jaké další údaje nám poskytne přístroj s BIA analýzou

K vyhodnocení údajů z BIA analyzátoru využíváme specializovaný počítačový program. Počítač je na BIA analyzátor přímo napojen. K údajům z analýzy přidáme také zjištěné antropometrické údaje pacienta (obvod pasu, obvod boků, obvody paží, stehen…). Výsledný mix údajů nám umožňuje zjistit například hodnotu bazálního metabolismu, rizikovou tělesnou kompozici, Pas-bok index…

Zdroj: www.victus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..