České Radiokomunikace modře rozsvítí žižkovskou věž na podporu Světového dne diabetu

České Radiokomunikace - logoČeské Radiokomunikace se i letos rozhodly podpořit Světový den diabetu, který je určen na 14. listopadu. České Radiokomunikace umožní změnu nasvícení žižkovské věže – ta bude po celou noc svítit modře. Právě modrá barva se stala symbolem prevence výskytu tohoto onemocnění, kterým jen v ČR trpí na milion obyvatel. Kromě modrého nasvícení České Radiokomunikace poskytnou i prostory pro konání přednášky Prof. MUDr. Michala Anděla, CSc., garanta projektu, a prostranství kolem žižkovského televizního vysílače pro další využití Pochodu proti diabetu.

ČRa - vysílač Praha Žižkov
České Radiokomunikace letos podruhé podpoří nasvícením věže Pochod proti diabatu, který se koná v České republice již pošesté v rámci Světového dne diabetu. V tento den se desítky slavných staveb po celém světě nasvítí symbolickou modrou barvou, aby připomínaly výskyt cukrovky.

„Žižkovská věž je viditelná téměř ze všech koutů Prahy. Věříme proto, že svou funkci – upozornit co nejvíce lidí na rizika cukrovky – splní velmi dobře. Je důležité, aby si lidé více uvědomili, jak nebezpečná cukrovka může být,“ říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací.

Celorepubliková akce Pochod proti diabetu, se letos uskuteční v sobotu 14. 11. 2009 v rámci Světového dne diabetu a klade si za cíl upozornit na nárůst nových pacientů s tímto onemocněním a také na důležitost prevence diabetu 2. typu. Barvou této mezinárodní kampaně je modrá, proto se lidé v tento den mohou v symbolické „modré“ zúčastnit pochodů proti diabetu. I dominanty měst jsou v tento den nasvíceny „modře“.

Cílem akce je poukázat na možnosti prevence této nemoci, kde hraje nejdůležitější roli zdravý životní styl. Klíčový je zejména pohyb, stačí i 30 minut chůze denně. Aby se případné onemocnění odhalilo včas, doporučují lékaři nechat si alespoň jednou ročně změřit hladinu krevního cukru – glykémii.

Cukrovka patří v ČR k nejrozšířenějším civilizačním chorobám, s některou formou diabetu se v ČR léčí zhruba každý 13. člověk, včetně kojenců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..