Cvičte Bodystyling – posilovací cvičení spojené s aerobní lekcí

studio-fit-activityBodystyling rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Cvičební lekce se soustřeďuje na formování celého těla, může se ovšem zaměřit pouze na problémové partie – paže, stehna, hýždě a břišní svaly. Bodystyling je kombinace klasického aerobiku s posilováním. Aerobik slouží k zahřátí a odbourávání tuků v úvodní části lekce (cca 25 minut). Druhá část lekce je věnována posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme, přičemž se střídají svaly horních a dolních končetin, aby nedocházelo ke svalové nerovnováze. Na konci lekce je zařazen alespoň 5ti minutový strečink, při kterém posílené svaly protáhneme, aby druhý den nic nebolelo.

Účinky cvičení
Cvičením se posiluje, zpevňuje, protahuje a tím se formuje celé tělo. Svaly se stávají funkčnějšími, pružnějšími a lépe tvarované. Zaměřujeme se hlavně na problematické ženské partie. Cvičení slouží také k odstranění nežádoucích tukových rezerv v těle, pomáhá zvyšovat bazální metabolismus a schopnost využívat tuky, jako zdroj energie.

Bodystyling je vhodný pro všechny, kdo chce pracovat na své kondici a postavě a nevadí mu pár aerobních kroků na začátku lekce. Nedoporučuje se pro těhotné ženy, které nemají zkušenosti se žádnou sportovní aktivitou. Díky tomu, že se u bodystylingu můžeme zaměřit jen na určitou část těla, můžete procvičovat jen vybrané partie a nezatěžovat části těla, se kterými máte případně potíže. Lze se domluvit vždy na začátku každé lekce.
Co potřebujeme?

Cvičení je koncipováno tak, že se využívá jak váhy vlastního těla, tak i různé cvičební pomůcky – činky, gumičky, overbally. Občas využijeme pro zvýšení účinku aerobní části i bosu. Neobejdete se také bez láhve vody nebo sportovního nápoje, samozřejmostí je vhodné oblečení, obuv a ručník.

Zdroj: www.fitactivity.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..