Je známo, že přijímání sacharidů a tuků obsažených v potravinách produkuje energii, kterou tělo potřebuje k udržování životně důležitých funkcí. Proces trávení přeměňuje sacharidy na glukózu, která vyživuje všechny části našeho těla a zajišťuje metabolismus.
Rozlišujeme ovšem dobré a špatné sacharidy dle následného obsahu glukózy v krvi po strávení. Tento obsah je měřen glykemickým indexem (GI). Hodnota tohoto ukazatele byla uznána světovou zdravotnickou organizací (SZO). Takže dobré sacharidy, obsažené například v čerstvé zelenině, mají GI nízký, zatímco špatné sacharidy, obsažené například v pivě nebo v pšeničné mouce, mají GI vysoký. Dobré sacharidy tedy zajišťují optimální metabolismus. Rozkládají se pomalu, a to v praxi znamená, že tělo lépe dovede využít glukózu, kterou obsahují a včas obdrží signál, že energie je dostatek.
Špatné sacharidy moc zaměstnávají trávcí orgány produkcí inzulinu a dalších enzymů. Při trávení se přeměňují až příliš rychle, čímž způsobují vzestup glykémie. Tělo následně není schopno přebytečnou energii využívat ani vylučovat. Nemá pocit nasycenosti, nedostane potřebný signál včas a živiny přijaté z potravy nepřestává zpracovávat. To co však nedokáže spotřebovat si ukládá ve formě přebytečných kilogramů. Toto ukládání má svůj počátek již v dávnověku, kdy se lidé nemohli vždy najíst do sytosti, a tělo tak potřebovalo zásoby pro dny, kdy bylo jídla nedostatek. Dnešní člověk již zásoby na horší časy tolik nepotřebuje, ale protože si je tělo stále tvoří, narůstá v naší moderní společnosti problém obezity do nevídaných rozměrů.
Glykemické plus preparátu Fykotin pro Vaše hubnutí
Glykemický index (GI) byl definován organizací SZO (Světová zdravotnická organizace). Autorem teorie GI byli v roce 1981 profesoři Pigny a Jenkins z kanadské univerzity v Torontu. Tento index měří kvalitu sacharidů a jejich dopad na hladinu cukru v krvi. Podle rychlosti, s jakou tělo tyto sacharidy absorbuje, tedy můžeme rozlišovat dobré a špatné sacharidy v potravinách:
Sacharidy s pomalou absorpcí udržují stabilně nízkou hladinu cukru v krvi. Mají dobrý (tzn. « nízký ») glykemický index. Označujeme je tedy jako « dobré » sacharidy..
Naopak sacharidy s rychlou absorpcí mají vysoký glykemický index. Vedou ke zvýšení hladiny inzulínu v krvi, což způsobuje okamžité ukládání snězených potravin ve formě přebytečných tuků v tukové tkáni. Navíc, protože se rychle vstřebají, nezasytí dostatečně a tělo nám tak po krátké době znovu hlásí « najez se »..
Je tak vyvolán nevědomý vzorec chování, kdy si člověk navykne jíst po příliš krátké době. To je důvod, proč se sacharidy s rychlou absorpcí nazývají « špatné » sacharidy.
Proto řadíme pivo (GI :110) mezi potraviny se špatnými sacharidy, zatímco čerstvá zelenina (GI : 10) obsahuje dobré sacharidy s velmi nízkým glykemickým indexem. Následující tabulka udává hodnotu glykemického indexu (GI) základních potravin v poměru ke glukóze (GI = 100). Je totiž dobré vědět, že glukóza je konečným výsledkem trávení sacharidů obsažených v potravinách.
Právě na tomto vědeckém rozlišení dobrých a špatných sacharidů je založeno složení přípravku Fykotinu. Tento výrobek nabízí výhodu v podobě regulace a udržení normální hladiny glukózy v krvi.
Je to, jako kdyby působením preparátu Fykotin docházelo k přeměně špatných sacharidů na sacharidy dobré.
Tělo získá schopnost vytěžit více energie z menšího objemu potravin a přitom je nuceno čerpat ze svých vlastních tukových zásob, protože:
– Stabilní hladina glukózy v krvi napomáhá díky kontrole produkce trávicích enzymů slinivkou břišní úbytku tukových tkání. Organismus je taktéž schopný přebytečné tuky lépe štěpit a vylučovat, poněvadž není tolik zaměstnán trávením špatných sacharidů.
– Fykotin také prodlužuje pocit sytosti, čímž snižuje chuť k jídlu, pomáhá vyhnout se stavům, kdy člověka „honí mlsná“ a nekontrolovaně jí, což vede k opětovnému utváření nových tukových buněk.
Zdroj: mojelinie.com