Hubněte s L-karnitinem

l-karnitin

PENCO L-Karnitin Liquid 1400 je tekutá, vysoce koncentrovaná forma L-karnitinu (carnitinu), obohacená o kyselinu pantothenovou (vitamín B5) a trojmocný chróm, které podstatně zvyšují účinek L-karnitinu.

Na českém trhu je PENCO L-KARNITIN LIQUID 1400 výjimečný vysokým obsahem L-karnitinu v denní dávce (1400 mg), který byl ve výrobku odborně posouzen Státním zdravotním ústavem a schválen MZ ČR.

Karnitin sice nepatří přímo mezi přípravky na hubnutí, ale jakožto „spalovač tuků“ je jejich vhodným doplňkem. Přímo ideální využití pak karnitin nalézá jakožto doplněk stravy při posilování a kulturistice. Účinná dávka L-kanitinu (l-carnitinu) podporuje spalování tuků a působí proti jejich ukládání, zvyšuje výkonnost při intenzivní tréninkové přípravě, oddaluje fyziologické příznaky únavy a urychluje regeneraci po fyzické zátěži.

Karnitin je vhodný jako:

  • Přípravek na hubnutí (spaluje přebytečné tuky)
  • Sportovní výživa (zdroj energie pro sportovní aktivitu)
  • Výživa pro kulturisty (spalování tuků / zdroj energie na posilování)

 

Složení produktu L-Karnitin Liquid 1400

L-karnitin (l carnitin)

L-karnitin byl objeven počátkem 20. století v mase, odtud název (caro, carnis = maso) a dnes patří k nejpopulárnějším „odbourávačům“ a „spalovačům“ tuku. Je to přirozená látka, která je přítomna v lidském těle i ve stravě. Přestože L-karnitin zvyšuje výkonnost, není považován za doping – je proto vhodný pro sportovce, kulturisty a na posilování. Odborně řečeno je jeho základní funkcí přenos mastných kyselin s dlouhým řetězcem z cytosolu přes mitochondriální membrány kyvadlovým mechanizmem „carnitine- transport-shuttle“ do mitochondrií, kde dochází k jejich β-oxidaci (tedy ke spalování tuků) za vzniku energie pro svalovou práci. Laicky řečeno se carnitin řadí mezi přípravky na hubnutí, jelikož funguje jakožto spalovač tuků. Zároveň se řadí i mezi sportovní výživu, jelikož při tomto splaování tuků vzniká energie potřebná pro posilování a sportovní aktivity. Biologicky je aktivní pouze L-forma karnitinu, D-forma je neúčinná a snižuje využitelnost L-formy. 100% čistý L-karnitin se vyrábí patentovaným biochemickým postupem švýcarské společnosti Lonza pod ochrannou známkou jakosti L-Carnipure.

Vitamín B5

Antistresový vitamín B5, kyselina pantothenová, jako součást koenzymu A (CoA) zlepšuje metabolizmus L-karnitinu.

Trojmocný chróm

Trojmocný chróm potlačuje chuť na sladké, zvyšuje využití insulinu a jeho schopnost regulovat hladinu glukózy v krvi a přispívá tak k snižování nadváhy a k hubnutí.

Příprava a dávkování

PENCO L-KARNITIN LIQUID 1400 má příjemnou ovocnou chuť a jedna dávka (20ml odměrka) obsahuje 1400 mg L-karnitinu, 10 mg kyseliny pantothenové, 40 µg trojmocného chrómu a nepatrné množství energie – jen 24 kJ.

1 odměrka (=20 ml a jen 24 kJ!!) se vypije nebo přidá do hotového nápoje, např. Penco MD nebo Ionogen.

Kolik přípravku požít ?

  • Jako přípravek pro sportovce, vegetariány, seniory a na hubnutí (sportovci, vegetariáni, senioři a lidé s nadváhou) – 1 dávka (20 ml) denně
  • Pro běžnou populaci – postačí 1/2 dávka (10 ml / den)

Kdy a jak často?

  • Pro sportovce a kulturisty – doporučujeme podávat jednorázovou dávku 20 ml před fyzickou zátěží.
  • Jako přípravek na hubnutí – ti, kteří chtějí zhubnout, by měli brát 10 ml ráno a dalších 10 ml během dne, nejlépe před cvičením/posilováním.
  • Pro vegetariány a starší lidi – vegetariánům a seniorům, kteří mívají nižší hladinu L- karnitinu v krvi, doporučujeme 1 dávku (20ml) ráno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..