Jak už nikdy nepřibrat

Redukce a detoxikace v proteinové dietě on-line

victusPředevším je třeba si uvědomit, že redukce tělesné hmotnosti pomocí proteinové diety on-line vede současně k blahodárné a intenzivní detoxikaci organismu. Tělo se nejen zbavuje přebytečného tuku, ale též se čistí „zevnitř“, to znamená, že v rámci energetického deficitu navozeného nízkokalorickou proteinovou dietou spotřebovává a spaluje všechno, co nepotřebuje. Je to jako když čistíte zanesený komín kominickou štětkou!

Chuť na sladké po skončení proteinové diety on-line

Příčina chuti na sladké: Zpravidla velmi komplexní, zahrnující dlouhodobý nedostatek vitamínů ze skupiny B, psychické vlivy i euforizující účinek pražených kakaových bobů (čokoláda), které lze tak bez diskuze řadit mezi návykové látky srovnatelné s praženými kávovými boby (kofein).

Řešení (od nejpřísnějšího k nejmírnějšímu): Odnaučit se sladké chuti jednou pro vždy (pokud je to možné, snažte se minimalizovat všechny formy rychlých cukrů), nesladit vůbec nebo komplexními polysacharidy (třtinový cukr, med, a pod), respektive bylinnými sladidly (stevia rebaudiana – stevie sladká), sladit náhradními („umělými“) sladidly, v případě nezbytnosti řešit akutní choutku tyčinkou Alegrodiet.

Jak znovu nepřibrat – zásady zdravého stravování

Zdravá strava rozhodně není o tom, že si na lednici vylepíte kalorické tabulky a budete se každodenně stresovat počítáním kalorií, vážením jídla nebo potravinami, které nemůžete jíst. Zdravě jíst a žít znamená především dodržovat několik základních zásad zdravé výživy a životního stylu a zdravě ohodnotit své možnosti.

4 základní zásady zdravé výživy:

1) Jezte pravidelně. Pokud jste došli v naší dietě až do poslední fáze, tak předpokládáme, že už jste si tyto zásady vžili tak, že nemusíte používat budík. Pravidelná strava je klíčem ke schopnosti udržet si hmotnost a především mít pod kontrolou vlastní výživu. Co je to pravidelná strava najdete v první fázi proteinové diety online.

2) Jezte vyváženě. Nutriční i kalorická hodnota přijímaného jídla by měla být v průběhu dne, pokud možno, vyvážená. Pokud si dáte pravidelně 3x denně jablko a zakončíte den svíčkovou s trojitým knedlíkem, tak jste sice jedli pravidelně, ale s vyvážeností to nemá nic společného. Ohledně večeře mimochodem platí, že by měla být vždy lehčí než-li oběd.

3) Jezte pestře. Kdo jí pravidelně, vyváženě a pestře, jí zpravidla zdravě. Je to sice trochu složitější, ale mnohdy stačí pamatovat si toto.

4) Dodržujte pitný režim. Pijte stejně tak pravidelně jako jíte, minimálně 1,5 – 2 litry vody denně.

Co k tomu dále

Metabolický typ

V našich zeměpisných šířkách, bohužel, většina populace odpovídá tzv. střádavým typům metabolismu, které charakterizuje velmi důmyslně vypracovaný systém ukládání přebytečné energie do tuku, podle pravidla: vše, co získám navíc, uložím na horší časy. Pozitivem je, že střádavé typy přežijí oproti středozemním i delší období hladomoru, nevýhodou však zůstává, že se musí doživotně hlídat, aby nepřibraly. Redukcí tělesné hmotnosti na ideální váhu tak u nich sebekontrola nekončí, nýbrž začíná. Je třeba si uvědomit, že bez jídla nemůže vzniknout nadváha ani obezita.

 „Jojo“ efekt

Především je třeba si vyjasnit, co se rozumí souslovím jojo efekt. Zpravidla se ho používá k označení stavu rychlého přibrání hmotnosti po její předchozí redukci. V první řadě si musíme říct, že jojo efekt nesouvisí ani s dietním režimem a nesouvisí ani s rychlostí redukce hmotnosti, jak se často chybně uvádí. Jojo efekt souvisí především se způsobem, jakým se začneme stravovat po dietě. Organismus dietu vnímá jako období „hladomoru“ a pokud se mu ihned po ukončení tohoto období nabídne přemíra kalorií, neumí si s nimi poradit jinak než-li tak, že je uloží do zásob. Jak bránit jojo efektu? Pokud jde o proteinovou dietu, stačí dodržovat naše tři fáze proteinové diety on-line.

Sport – fyzická aktivita

Jak jistě víte, nejde jenom o to kontrolovat, kolik přijímáte, ale také se postarat o to, kolik vydáváte. Pokuste se zavést do svého týdenního režimu 2 – 3 sportovní aktivity. Jak by měla taková správná sportovní aktivita vypadat? Nejlepší je taková, která Vás bude aerobně zatěžovat po dobu nejméně 40 minut. Nejlpší je chůze, chůze s hůlkami, jogging, běh, plavání, jízda na kole….

Obecné rady – na pořadí nezáleží!

 • vyhledávejte především kvalitní potraviny – kvalita, nikoliv kvantita je základem zdravé výživy
 • vyhýbejte se rafinovanému cukru a produktům z něj
 • kupte si odšťavovač a používejte ho
 • omezte spotřebu tučného (sýry, maso, tučné mléčné výrobky…)
 • konzumujte dostatečné množství zeleniny a výrobků s vysokým obsahem vlákniny
 • zvyšte příjem jídel s obsahem komplexních cukrů (rýže, luštěniny, kuskus, vločky….)
 • používejte kvalitní panenské rostlinné oleje
 • naučte se vařit v páře a dusit
 • neužívejte doplňky výživy, obecně vzato k tomu není důvod – při dodržování zásad zdravé výživy
 • kouření cigaret nedává valný smysl
 • naučte se pozitivně myslet
 • tyto rady průběžně doplňujeme, tak jak se učíme a jak nás učí život….

Zdroj: www.victus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..