Jezte a hubněte! – proteinové jídlo od Victusu

victus

V našem eshopu zakoupíte nejlepší proteinové jídlo, které je momentálně dostupné na světovém trhu. Pro maximální efektivitu a bezpečnost proteinové diety je důležité nejenom odborné poradenství, prvotřídní servis, ale také špičkové proteinové potraviny. Klíčové je především to, že se jedná o potraviny a nikoliv o doplňky výživy.

Proč proteinové potraviny a ne doplňky výživy?

Pravidla pro výrobu, skladování a distribuci potravin jsou definována EU a jsou v zásadě přísnější než pravidla pro doplňky výživy. V našem eshopu a našich centrech používáme k redukci hmotnosti pouze speciální potraviny určené pro zvláštní výživu (dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 54/2004 §1), konkrétně o potraviny pro výživu určenou ke snižování tělesné hmotnosti. Tyto předpisy, které jsou v souladu s předpisy EU, upravují nejenom označování takových potravin, ale také jejich základní složení, způsob užití z hlediska bezpečnosti, funkce atd. Správné použití těchto potravin pod dohledem kvalifikovaných terapeutů je efektivní a bezpečné.

Není protein jako protein.

Na kvalitě a složení proteinu, který je obsažen v proteinových potravinách, záleží! Naprostá většina doplňků výživy (hlavně koktejlů, tyčinek…) a levných proteinových přípravků, obsahuje především relativně nenáročně zpracovatelnou bílkovinu ze syrovátky – kravského mléka. Nevýhodou těchto produktů je zpravidla nutné podávání vyšších dávek proteinů (120 – 150g na den bez ohledu na váhu klienta). Proteinové potraviny, které můžete zakoupit v našem eshopu, obsahují bílkoviny, které jsou nejvhodnější pro proteinovou dietu. Tyto proteiny mají kombinované složení (sójový protein, pšeničný protein, syrovátka, atd.). Díky excelentní čistotě a kvalitě těchto proteinů můžeme použít nižší množství bílkovin než u doplňků výživy (50 – 60g na den + 20 – 30 g z jednoho pravého jídla).

Kolik proteinu vlastně sníte. Je to bezpečné?

Velice často se diskutuje o bezpečnosti proteinové diety z hlediska množství proteinů a jejich vlivu například na ledviny. Denní doporučené množství bílkovin ve vyvážené stravě je přibližně 1g na kg normální hmotnosti (u obézního člověka se bere v úvahu jeho cílová hmotnost po redukci). Jak je výše uvedeno, pokud konzumujete doplňky výživy, doporučují jejich distributoři příjem až 150g bílkovin denně (to je asi 2x více než je doporučený denní příjem bílkovin). V naší dietě, díky špičkové kvalitě proteinů, stačí konzumovat pouze 50 – 60g (+ bílkoviny z normálního jídla 20 – 30g) denně. Zatížení ledvin je díky tomu výrazně menší a dieta je tak bezpečnější. Zde platí, že nesmíte konzumovat více proteinových jídel než Vám doporučujeme a vyhnout se proteinové dietě za předpokladu, že trpíte některou z kontraindikací. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o nasazení proteinové diety vždy nás kontaktujte nebo si domluvte konzultaci v některém z našich lékařských center proteinové diety.

Proč je důležité jíst potraviny a nepít koktejly?

Koktejl je umělá výživa a jako taková má vliv spíše na zhoršení stravovacích návyků než jejich stabilizaci nebo rozvoj. Jídlo je prostě jídlo, to koktejlem těžko nahradíte. S námi nejenom zhubnete, ale také si vytvoříte pravidelné a správné stravovací návyky. Jednoho dne jen vyměníte naše proteinové těstoviny za pšeničné, náš tmavý chléb za celozrnné pečivo …. Jako příklad často uvádíme zkušenost naší klientky – lékařky. Pila nejmenovaný hubnoucí koktejl asi 1,5 roku. Z toho hubla jen 0,5 roku. Když jsme se jí zeptali, proč ten koktejl pije dál, odpověděla, že má strach, že pokud přestane, znovu přibere. To krásně demonstruje jeden z mnoha destrukčních vlivů koktejlových diet na stravovací návyky, ačkoliv jejich složení Vám nemusí nutně ublížit.

 

Zdroj: www.victus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..