Zdravé stravování těhotných a kojících žen

nutrifitPotřebujete si ujasnit stravování v těhotenství? Nevíte, kterým potravinám je lepší se vyvarovat? Tápete v množství doplňků stravy pro těhotné? Chcete vědět, jak nejlépe podpořit zdraví svoje i miminka? Nejste si jistá, jak je to s hubnutím u kojících žen, abyste neohrozila přísun potřebných živin i miminku?

Výživa v těhotenství a době kojení má velký význam. To, co sníme, předáme také našemu miminku, ať už placentou a nebo mateřským mlékem. Přáním každé maminky je mít zdravé dítě a tak i výživa musí být zákonitě zdravá, pestrá, vyvážená.

Bohužel toto nelze dohnat jen polknutím nějaké multivitaminové tabletky (kde navíc jeden prvek může být nadhodnocen a jiný podhodnocen!). Již dávno neplatí, že v těhotenství se má jíst za dva, ale je faktem, že složení stravy se v potřebách těhotné ženy od ostatních liší.

Například velký význam ve stravě těhotných žen má kyselina listová, jejíž nedostatek může vést ke vzniku vrozených vývojových vad. Málo vápníku ve stravě může způsobit bolesti zad, kostí a v budoucnu až osteoporózu. Mentální retardace je zase následkem nedostatku jódu ve stravě a tak by bylo možno pokračovat s každým vitamínem, minerální látkou či hlavními živinami.

U kojících žen je nutno dbát např. na pitný režim, příjem vápníku ve stravě, dále aby nechyběly tzv. esenciální aminokyseliny, ale také některé potraviny ve stravě kojící ženy vhodné nejsou a mohly by dětem přitížit.

Bezesporu výživa z velké části ovlivňuje zdraví a v případě těhotných a kojících žen tvoří také zdravý základ do budoucna pro jejich děti. Pokud se chcete jen poradit, nebo si nechat sestavit vhodný jídelníček či udělat podrobnou výživovou analýzu např. v rámci individuálního programu, není nic jednoduššího než navštívit poradnu NutriFit.

Zdroj: www.poradnanutrifit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..