Lipolýza a liposukce – výhody a nevýhody

Liposukce nebo lipolýza?

Značný počet lidí se domnívá, že lipolýza a liposukce je jedno a to samé. Oba dva zákroky se týkají hubnutí a pokud vás zajímá co je to liposukce a lipolýza nebo jaké jsou rozdíly mezi liposukcí a lypolýzou, můžete se to dozvědět  v tomto článku. Také vám poskytneme informace o podrobnostech nebo výhodách a nevýhodách těchto zákroků. Přečtením tohoto článku se můžete dozvědět, která z metod pomáhající při hubnutí vám bude více vyhovovat.

 

 

Lipolýza

  – Lipolýza není úplně to samé jako liposukce, funguje sice na podobném principu (odstraňování tuku), ale je to mnohem modernější metoda. Lipolýza se provádí pomocí malinkých jehliček, které se zapichují na přesně určená místa, kde se nachází přebytečný tuk. V jehlách je takzvaný fosfatydylcholin (neboli lecitin), který je přírodním produktem získaný ze sojových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou eliminovány z těla.

Celý zákrok trvá přibližně 30 minut a to bezbolestně, proto se tento zákrok provádí bez anestezie. Pro dosažení požadovaného výsledku je většinou nutno provést dvě až šest ošetření s odstupem přibližně 6-8 týdnů. Lipolýza může být také využita jako „kosmetické“ dokončení práce po liposukci. Lipolýzou se většinou odstraňují menší tukové váčky, jako například podbradek, krk, tváře, stehna a podobně.

Ať už ale vyzkoušíte liposukci nebo lipolýzu, ani jedno vám nepomůže ke skvělé postavě na věky.Většina zákroků je dočasných, a bez sportu a zdravé výživy se málokomu povede být stále štíhlý. Pokud ale váš zájem stále přetrvává, podívejte se na ceny a další podmínky například u firmy Perfect Beauty Salon.

.

Hubnutí pomocí liposukce a lipolýzy - zdroj: nebeslev.cz
Hubnutí pomocí liposukce a lipolýzy – zdroj: nebeslev.cz

 

 

 

Liposukce

-Liposukce nebo-li odsávání tuků, je známý zákrok už mnoho let. Používá se většinou při kritických případech obezity, ale liposukci může využít kdokoliv. Pro extrémní obezitu je to ale nejrychlejší způsob, jak se zbavit přebytečného tuku tak, aby to neohrožovalo lidské zdraví.

Liposukci jde zakoupit i na různých slevových portálech, kde můžete najít mnohem výhodnější cenu. Například jedna z typů liposukce: radiofrekvenční a ultrazvuková liposukce vykouzlí skvělou postavu na portálu Nebeslev. Ovšem ani liposukce vás nezachrání od nadbytečných tuků navždy.

Po liposukci máte bohužel delší čas ošklivou kůži a jizvy po operaci, a dlouhé zotavování než si můžete vyjít v plavkách na pláži také není úplně ideální. Liposukce už se provádí jak pod lokální, tak i pod celkovou anestezií, protože bolest je značně větší než u lipolýzy. Celkový zákrok většinou trvá kolem 3 hodin, ale většinou je čas individuální. Do práce můžete začít chodit nejdříve 3 dny po zákroku a vyvíjet nějakou fyzickou činnost lze až za 2 – 3 týdny.

liposukce - zdroj: Nebeslev.cz
liposukce – zdroj: Nebeslev.cz

Už  jste jeden z těchto zákroků prodělala? S jakým výsledkem a jak jste byla spokojena? Budeme rádi když nám vaši zkušenost popíšete v komentářích pod článkem.

 

Jeden komentář u “Lipolýza a liposukce – výhody a nevýhody”

  1. Co na plat, nejefektivnější je invazivní liposukce. Neinvazivní metody jsou drah, musí se často opakovat a jejich cena nakonec převýší invazivní variantu. Navíc výsledky neinvazivní liposukce nejsou nikdy jisté. Někdy se může jednat spíše o odvodnění než zbavení tuku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..