Tobolky MERIDIA 10 mg – balení 28×10 mg

dóza MERIDIA 10 mgTobolky MERIDIA jsou jen na lékařský předpis, ale na rozdíl od mnoha podvodných produktů známých z reklam určitě pomáhají obézním lidem zhubnout. Obvykle je sice nepředepíše obvodní lékař, ale jednoduše pošle zájemce k odborníkovi na dietologii. Skutečně mi není jasné, proč se mnozí lidé uchylují k různým drahým „doplňkům stravy“ bez jakékoliv záruky funkčnosti, když lze legálně hubnout za pomocí oficiálně otestovaných a schválených léků. Tobolky MERIDIA s sebou u některých jedinců (díky Luďku 😉 ) přinášejí zajímavé vedlejší účinky, např. nechutenství na tučná jídla, zvýšenou potřebu pití, potřebu jíst vícekrát za den v menších porcích a pod., což vše vede k požadovanému zhubnutí.

PŘÍBALOVÁ INFORMACE VÝROBCE K LÉKU MERIDIA:

BALENÍ:
MERIDIA 10 mg
MERIDIA 15 mg

ÚČINNÁ LÁTKA: Sibutramini hydrochloridum monohydricum
tvrdé tobolky

VÝROBCE: Abbott GmbH and Co.KG, Ludwigshafen, SRN.

DR: Abbott GmbH and Co.KG, Wiesbaden, SRN.

S: Sibutramini hydrochloridum monohydricum 10 mg nebo 15 mg v 1 tobolce.

PL: Monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, dimetikon, šelak, sojový lecithin, indigokarmin, oxid titaničitý, želatina, natrium-lauryl-sulfát, černý oxid železitý, chinolinová žluť (Meridia 10 mg).

IS: Centrálně působící přípravek k léčbě obezity.

CH: Sibutramin, léčivá látka přípravku Meridia, patří do skupiny přípravků k léčbě obezity, které zvyšují pocit nasycenosti a současně zvyšují energetický výdej organizmu. Tím pomáhají, spolu s dietou a cvičením, snížit tělesnou hmotnost pacienta.

I: Přípravek Meridia je určen k léčbě obezity. Měl by se užívat ve spojení se stravou se sníženým obsahem energie a zvýšenou pohybovou aktivitou, jako součást komplexního programu snižování tělesné hmotnosti, pokud samotná režimová opatření (tj. úprava stravy a tělesné aktivity) byla nedostatečně účinná.

tobolky MERIDIA 10 mg

Léčba by měla být součástí programu snižování tělesné hmotnosti pro:

 • pacienty s obezitou způsobenou energetickou nerovnováhou v důsledku přejídání (BMI 30 kg/m2 a vyšší);
 • pacienty s nadváhou (BMI 27 kg/m2 a vyšší) a přítomnými rizikovými faktory, jako jsou cukrovka II. typu nebo porucha složení krevních tuků (dyslipidemie).

Léčba by měla být vedena pod dohledem lékaře, který má zkušenosti s léčbou obezity. Snižování hmotnosti má být spojeno se změnou složení stravy a stravovacích návyků a se zvýšením fyzické aktivity. Přípravek Meridia má být předepsán pouze pacientům, jejichž úbytek hmotnosti byl při samostatném programu snižování nadváhy nedostačující, tj. menší než 5% za 3 měsíce.
(BMI = body mass index, se vypočítá tak, že tělesná hmotnost se dělí druhou mocninou výšky).

54 komentářů u „Tobolky MERIDIA 10 mg – balení 28×10 mg“

 1. Můj stav po 7 týdnech s tobolkami Meridia:
  + ze 119 kil jsem na 107 kilech (bez jakéhokoliv pohybu či sportu)
  – začal jsem hodně pít kafe (přestože vypiji přes 2 litry vody denně)

 2. Já brala Meridii 15 a nezhubla jsem ani deko brala sem to 3 měsíce a teď beru Adipex retard a jde to pomalinku dolů a bez pohybu.

  1. Děkujeme za informaci, a neřekl vám k tomu lékař, čím to může být, že jedny léky nezabraly a druhé ano? Je možné, že účinky se mohou tak radikálně lišit případ od případu? A co nějaké vedlejší příznaky u Adipex retard – jsou?

 3. Chtela bych se zeptat kolik prasky stoji, díky.
  Jeden clovek mi totiž nabizí 98 tablet za 4.000 Kc a prijde mi to krute drahe. Tak jestli mi muze nekdo rict jak se cena pohubuje, diky moc.

  1. A když vám to přijde drahé, tak proč si pro ně normálně nezajdete k doktorovi?
   Tolik prášků koupených na černém trhu buď:
   1) pochází z trestné činnosti (vykradené lékárny, podvod doktora nebo lékárníka)
   2) jsou falešné, tedy neúčinné a možná i nebezpečné (záleží, co padělatelé dali dovnitř tobolek, obvykle jíte „jen“ křídu)
   3) slouží jen k vylákání oběti a okradení a takto nemalou částku (dnes vás někde v parku klidně zabijí i kvůli 50 Kč v peněžence)

 4. Ahojky Je mi 37let,mám 3 děti.Já jsem schodila pomocí Meridie 10 za 9 měsíců 22kg. Začínala jsem na 110kg. Začala jsem cvičit aerobic,upravila jídelníček a po 20 letech jsem se začala jezdit na inlajnech. Ted se cítím skvěle. Mirka

 5. na mne Merida vůbec nepůsobí. Je to možné v souvislosti s atrofickou strumou a medikací Euthyroxu 125 mg denně ? Nepůsobí na mne nic.. ani Adiipex , Lindaxa atd… prostě nic. V ten moment mám opačný účinek a snědla bych snad hřebíky na cestě..

  1. Dobrý den, myslím si že jakákoliv internetová diskuse je konkrétně pro vás špatným místem pro poradní hlas, podle toho co popisujete by určitě jediný, kdo vám má radit měl být odborný lékař.

   1. Dobrý den,můžou Meridii užívat i muži a jaké jsou vedlejší účinky a může se pít alkohol?

    1. Dobrý den,
     vzhledem k tomu že je první komentář nahoře od muže (Luděk), tabletky Meridia muži rozhodně brát mohou.
     Možné vedlejší účinky je ideální probrat s vaším lékařem, který vás jistě bude informovat také o možném požívání alkoholických nápojů.

 6. Brala jsem Meridii 10, kila šly dolů ale díky vedlejším účinkům jsem po 3 měsících přestala meridii brát, asi třetinu schozených kil jsem nabrala, pak jsem začala s redukčním jídelníčkem a kila šla zase dolů. Zkouším ted na odpolední a večerní chutě Appetite stop a zatím to funguje jak má. Hubnutí zdar.

  1. Dobrý den, děkuji vám za příspěvek.
   Můžete rozvést, jaké vedlejší účinky se u vás během užívání Meridie projevovaly?

 7. Zdravím. Já jsem za 1,5 měsíce zhubla 12 kg. Nepotřebovala jsem k tomu žádné „léky“. Stačilo jen jíst pravidelně dietní jídla a hodně pohybu. Denně jsem chodila téměř hodinu pěšky do práce a kila šla dolů sama. Již 3 roky se pohybuji s váhou +/- 2kg.

  1. Ano, to je jistě optimální, nemusí-li do sebe člověk „rvát“ žádnou chemii a zvládne-li se dostat na rozumnou váhu vlastními silami.

   Proto je také lék Meridia na předpis., tzn. že lékař by jej měl nasadit jen tomu, komu již kvůli obezitě hrozí vážné zdravotní problémy, nebo komu již všechny ostatní a šetrnější způsoby zhubnutí selhaly.
   K Meridii by se tedy správně neměla dostat náctiletá slečna, která má 5 kil přes optimální váhu jen proto, že se nehýbe, cpe do sebe hamburgery, hranolky a pije kolu.

 8. Pokud máte někdo možnost sehnat Meridii bez předpisu, dejte vědět. Mám ooooobrovský zájem. Ne, že bych byla zrovna „tlustá“ mám 70 Kg/165 cm, ale po dítěti jde hubnutí vážně dost těžko. Tak před rokem jsem brala Meri na jeden měsíc a dost mě to spolu s pohybem vytvarovalo postavu. Zase jsem začala tancovat a podstatně mě to zvedlo sebevědomí. Ale po roce a půl jsem tam, kde jsem byla. Potřebuju pomoc, za chvilku se nevejdu do kostýmu

  1. Ahojky Tatiano! I já denně řídím a Meridia nemá vlilv na řízení.Jen jsem s sebou ze začátku vozila petku s vodou ,protože prvních 14 dní jsem měla pocit sucha v ústech a pořád jsem pila 🙂 Mirka

 9. Já požívala Meridia 15.Z 87 kil jsem se za tři měsíce dostala na 72.Prakticky bez zvýšeného pohybu.Pravda je, že mne první týden velmi bolela hlava.Přesto z vlastní zkušenosti potvrzuji, že Meridia je účinná, bez jojoefektu.

 10. Začala mne bolet kolena a první pomoc je snížení váhy.Mám 170 cm a vážila jsem 74,5 kg. Pro mne žádná tragedie, jen ty kolena. Z dva roky po mateřské jsem z nedostatku pohybu nabrala 9 kg. Praktik mi napsal meridii 10mg -28dní a já shodila s mírnou úpravou jídelníčku 5 kg. Jsem velice spokojená a budu dál hlídat kalorie. Pochopitelně bez pohybu a zátěže kolen. Hlava mne nebolela, žízeň se nedostavila ani sucho v ústech, zato bušení srdce /hlavně v noci ) a s tím nespavost. Byla jsem jak vyždímanej hadr, ale přesto pořád „nakopnutej stroj na spalování“ jsem ráda že jsem ji dobrala, ale ještě 5 kilo dolů potřebuji a tak zvažuji do toho jít po určité přestávce zase. Uvidím jak se teď bude organismus tvářit, je mi 42 a vždy jsem měla nižší tlak.

 11. já jsem nyní dobrala meridii 10mg a po 28 dnech jsem z výchozí váhy 80,5 kg a 165 cm,…na 75 kg,takže jsem moc spokojená a to vážně nemám žádný pohyb. žádné vedlejší účinky jsem neměla. teď si nechám napsat ty silnější na tři měsíce a pak léčbu mé obezity co se týče meridie ukončím.Cítím se teď skvěle, mohu jen doporučit…

 12. Dobrý den chci se zeptat jestli můžu užívat Meridii, když jsem 2roky po operaci křečových žil. Mám obavu z vedlejších účinků. A zda je možné brát Meridii jen jeden měsíc pokud nepotřebuji shodit hodně.

  1. Aleno,
   na tyto otázky vám přece nikdy nemůže odpovědět žádný anonym někde na Internetu, ale jedině lékař!

  1. Dnes jsem byla u praktického lékaře a ten mi Meridii předepsal aniž bych si o ní říkala. Je pravda že ji potřebuji, protože mi nic nezabír¨á. Dnes si ji půjdu vyzvednout z lékárny tak jsem zvědavá.

 13. Ahojky,
  holky moc děkuji za odpověď prášky už mám doma jen beru ted antiobiotika tak počkám… Nemáte čas mi někdo napsat na můj mail jak to probíhalo jak jste hubli? Prosím prosím. Mail hrkova@seznam.cz. MOOOOOC DEKUJU

 14. Dobrý den,
  jen pár poznámek mému braní Meridie. Brala jsem 15mg po dobu jednoho měsíce, zhubla jsem 4 kg, poté jsem na 14 dní přerušila, 2 kg nabrala a pak jsem začala brát tříměsíční kůru stejné dávky. Ihned jsem ta dvě nabraná kila shodila a pak ani deko!!!! Takže výsledek – za čtyři měsíce 4 kg. Nikdo nechápe, ani můj endokrinolog. (Štítná žláza nyní pracuje správně, jen chodím na kontroly). Jídelníček mám spíše zdravější, moc pohybu nemám, ale brala jsem ji v létě, takže alespoň trošku – kolečkové brusle a kolo. Nežádoucí účinky jen první tři dny bolest hlavy. Takže: jsem ráda za každé kilo, i když byly jen čtyři. Na druhou stranu nic moc.Pokud máte někdo další dotazy, tak klidně napište na omalovanka@seznam.cz. Mějte se hezky a mějte se rády.

 15. Ahojky mám dotaz meridii jsem už brala cca před 3 roky a zhubla jsem za 5 měsíců 10 kg zpět jsem nabrala 8 kg díky mé lenosti.Nyní mi doktor opět napsal meridku na zkoušku na 2 měsíce..S přítelem se chceme začít snažit o miminko po využíváni meridky chtěla bych se zeptat nemá meridka vliv na plodnost? Někdo mi říká,že ne ale někde jsem četla,že trochu jo.Poradíte?? Doktor mi řekl,že s tím nemá zkušenosti… 🙁

  1. Dobrý den,
   myslím si že jakákoliv internetová diskuse je konkrétně pro tak zásadní otázky jako možný vliv léků na otěhotnění velmi nevhodným místem, určitě vám s tím i jednoduše po telefonu poradí jakýkoliv odborný lékař (dietolog či gynekolog).

 16. ahojky mě je 21let bydlela jsem dva roky u babičky na moravě jedla jak dobytek měla hodně stresu a přibrala z 50kg na 80kg.Pak se vratila domu a snazila se cvičit kila dolu ale presto nesla spis mi narostly svaly,mamka mi nechala predepsat meridii 10mg a dostavila se u mě žízen střídavě hrozné horko pocení a pak zima ale energie sem mela vic nez dost. Dala sem si vzdy po 2 mesicich pauzu a začala brat meridii znovu jedla sem normalně i sladke ale neprejidala se a vecer sem uz nemela hlad!!!Pohyb sem nejak neresila normalne sem chodila na prochazky se psem!!!ted jim meridii 15mg a mám 56kg kdyz to vemu zpetne vaha mi v casovem obdobi kdy sem ji nebrala nenarostla. Buseni srdce obcas mam ale je to tim kdyz min jím nebo malo piju a hodně kouřím!!!Radím jíst každé ráno u meridie bily jogurt actvia mě to pomáhá ikdyž je nemam ráda je mi pak dobře od žaludku.Hlavně nechodit do bufetu a obchodu hladova!!!

 17. Dobrý den,píšete tady o Meridii.Jábyla včera u lékaře protože u mě už selhavá snad všechno tak my jí předepsal jenže problém je v tom že není již v prodeji .V lékarně my řekli že je stažená celoplošně a nikde už není k dostání vy máte možnost jí někde sehnat?Naďa

 18. Dobrý den, Meridia mi pomohla shodit 30 kg, po té, co mi lékaři diagnostikovali sníženou funkci štítné žlázy. Teď jsem zjistila, že byla stažena z prodeje. Je něco místo Meridie ? Nebo ji zase budou prodávat? Díky moc. Jana K

  1. také jsem s Meridii shodila 28 kg za 1/2 roku, po dvouměsíční pauze jsem chtěla ještě pokračovat a zjistila jsem, že je stažená z trhu. Při braní Meridie jsem jedla 5x denně pomoci brožury „Talířky“ kterou jsem koupila na STOBU. Vím, že kdybych se tak dál stravovala, budu hubnout i bez Meridie, ale nedokážu překonat večerní chutě. Meridia mi v tom pomohla. Také bych chtěla vědět, jestli je něco na trhu na potlačení chutě.

 19. také jsem s Meridii shodila, pro mě ideálních za 1,5 měsíce cca 7 kg a to i když jsem pohybu neměla mnoho a snědla někdy i nějaké to sladké. Stejně tak mi to také pomohlo překonat ty večerní chutě. Připojuji se k těm co pomohla a sháním teď když stáhli Miridiu z trhu, něco na potlačení chutě. Víte někdo o něčem co fakt funguje? Moc díky G.

  1. Brala jsem meridii před dvěma lety,zhubla jsem za tři měsíce 23 kg, pak jsem přestala a přibrala jsem díky věčné chuti na sladké cca 15 kg. Teď jsem byla u doktorky a ona mi jí zase bez problémů předepsala a v lékarně jsem jí úplně v pohodě dostala. Také jsem předtím slyšela že jí stahují z trhu, ale v České Lípě je normálně k dostání na recept. Žádné vedlejší účinky nemám, trochu sucho v puse, ale jinak na ni nedám dopustit, naopak málo jím, na sladké nemám skoro chuť a hlavně mám plno energie. Jsem velice spokojená. A to že mi stačí spát 6-7 hodin je super, předtím jsem díky obezitě byla pořád unavená a spací.

   1. tak to se máte,že ji u vás ještě dostanete!!! Potřebovala bych ještě nějaké to kilo dolů, ale je to těžké s těmi chutěmi na sladké, meridka fakt pomáhala, a taky žádné vedlejší účinky jsem neměla jen to mírné sucho v puse, ale aspoň důvod k častějšímu pití.

   2. Dobrý den, dnes jem,byla u lékaře a bohužel mi potvrdil, že je u nás v Čechách stále zakázana. Měla by jsem takový dotaz. Bylo by možné přez Vás nějakým způsobem MERIDII koupit? Jsem ochoná si i připlatit. Užívala jsem ji před 3 roky a také jsem hodně schodila, ale sladké jsem si také neodpustila a částečně jsem opět nabrala. Když jsem zjistila, že už se nedá napsat, byla jsem z toho špatná. Byl by jsem ráda, kyby jste se mi ozvala na tel. čísle xxxyyyzzz (telefonní číslo bylo smazáno redakcí Zhubnout.info, aby se dotyčná nemohla stát obětí podvodu). Stačí poslat SMS a já se Vám ozvu.

    1. POZOR! Vzhledem k tomu, že tablety Meridia prodávané v Česku nelegálně jen tak na inzerát byly zachyceny a laboratoří odhaleny jako FALEŠNÉ všem doporučujeme léky na černém trhu rozhodně NEKUPOVAT, jsou zdraví nebezpečné!

 20. Na potlaceni chuti funguje perfektne prazdna lednice a spiz :)) A je s tim paradni sranda. Clovek se az zasmeje kolikrat se jde mozek za cely vecer kouknout do VEDOME vyprazdnenych ulozist, jestli by se z neceho nedalo neco dobreho vyrobit (bacha musi se vyhodit i cukr, mouka, zkratka vse co se da jist a cokoli z ceho se da cokoli, i hnusneho, vyrobit).
  Jinak, co opravdu funguje je nezrat a cvicit!!! Rakoskou mydlit lenive tlustochy (sebe). A nejvic se smeju jak vidim nekoho tlustyho na ulici jak jde, a jeste se necim cpe, twe jako by to nemohli vydrzet domu kua. Trapas toto. Je mi trapne za ne.
  A nejsem jen nekdo, kdo si dela legraci. Mam za sebou uspesnou likvidaci kil z 98 na 51 behem roku a pul a bez jakekoli pomoci, a ta euforie potom, nohy samy bezi po dvou do schodu jak pruziny, obleceni!!, sexy look, …proste hlavne jist stridme, hodne pit a pohyb (osobne sporty nemusim, pocita se jakykoli pohyb), klidne i popijet alkohol, proste cokoli z ceho nekape olej, dyt se preci nebudu omezovat…, kdo me neznal predtim mi zpetne neveri tolik kil (prej, „ty jako jo? To povidej nekomu jinymu“ ..dokud neukazu mou vystavku strii) a vsichni znami lidi okolo me se jen divili, jak paradne to slo dolu. Ted uz to je skoro 10 let a zustalo to tak. Vykyvy jsou, ale jen, kdyz se valim moc doma a zeru moc po hospodach (vsak to znate, litry tatarky atd), ale to jde rychle dat dokupy, kdyz se to prezirani nepraktikuje dyl nez mesic. Jinak mam vyzkousene, ze se da nabrat za 3 mesice klidne 10 kil a clovek se ani nemusi prejidat, staci jen sedet na prdeli, to jde razdva.
  Cili vzkaz pro vsechny lemry, co se vali doma a chtej zhubnout, a zrat furt stejne, a valet se pri TV. Tak milanci takle to fakt nefunguje.
  Kdo opravdu chce zhubnout a ma vuli se pozna jedine u vytahu, schodu a podobne, kdo chce, ani nekouka, jestli je vytah pobliz, a rovnou bez keců jde do toho 4. patra, i s tim nakupem, unaveny z prace, to je fuk. Kdo to neresi doopravdy, si rekne, „no sak si doma zarotopedim“… (dojede do 4. patra, kde si udela jidlo, a jde vycumet televizi a spat). A nejvetsi lemry a tlustoprdi jezdi i do 1. patra vytahem a takovi budou tluste becky az do konce zivota (infarktu) at uz budou do sebe tlacit jakoukoli chemii na predpis nebo bez predpisu. Takze se zamyslete, kteri z nich chcete byt, a vyberte si svou cestu. Serou me lidi, kteri neumej pro neco nic udelat, a tyka se to uplne vseho…. pocinaje nevinnym opisovanim ve skole, pres kupovani VS titulu misto vychozeni skoly a koncic klidne i u sexu… Byt v kuzi doktora, kdyz tam nekdo dojde stylem „Zhubněte mě, jsem tlustá“ to by me fakt neslo.

  1. Je mi 54let před deseti lety jsem vynechala mouku a vše co s ní je spojeno po 5letech jsem se k mouce vrátila ale v malé míře taky jsem říkala že už tloustnu ze vzduchu měla jsem 95kg a teď mám 63kg až 65kg jak kdy a dvakrát denně pohyb půl hodiny jednou za týden20dg sladký málo a pravidelně jíst jím vše maso zeleninu nejím uzeninu kůži převislou nemám chce to jen vůli tak Vám přeji pevnou vůli ke spalování tuků a hlavně né chemii

 21. Ahojky brala jsem MERIDII dlouhodobě a zhubla jsem krásných 12 kg žádné učinky teda né špatné ,byla jsem opravdu moc spokojená,cvičím ,jidelniček taky trošku upravený,ale meridia super…škoda

 22. Dobry den,

  zacala sem pred ca 5 tydny brat meridii 15 a zhruba po 3 tydnech se mi nedostavila menstruace / jsem tehotna (jiz potvrzeno). Prestala sem s uzivanim tak 2 dny pred ocek.menstruaci protoze sem se citila tak nejak zvlastne. Samozrejmne to nebylo v tomto sledu planovane, ale radujeme se.
  Prosim Vas o informace zda je v mojem pripade potreba podstoupit jeste nejake jine vysetreni / zda to muze ovlivnit plod.

  predem dekujeme

  1. Dobrý den,
   napřed si dovolím Vám pogratulovat k těhotenství i k nové situaci, kdy bude platit, že o co nyní budete vážit více, o to budete Vy i Vaše okolí šťastnější :-).

   S dotazem ohledně Meridie se prosím s důvěrou a beze studu obraťte na Vašeho gynekologa, nikdo jiný než lékař Vám tak závažné záležitosti nemůže potvrzovat.

   1. mela jsem ji z drivejska, uzivala sem ji pred prvnim tehotenstvim. Ale uz ji mam vicemene dobranou.
    Zepry nekdo dostal trombozu kdyz uzival mimojine M, (asi ani pravidelny pohyb nemel pri uzivani tabletek?), a proto je stahla z prodeje docasne

 23. Vybral jsem jedno balení Meridia 15 a zhubl jsem 8 kg. Součastně jsem znížil denní příjem kj na 8000. Nenměl jsem absolutně žádné vedlejší účinky..Bohužel byl tento přípravek stažen s trhu, protože výrobce si byl tak jistý výro´bkem že provedl testy u kardiaků a tam to bohužel mělo veliké vedleší účinky na základě kterých bycl stažen z trhu úplně. Takže dnes ho žádný doktor už nepředepíše.-(

  1. Je naprosto jasné, že přípravek na hubnutí bude pravděpodobně stimulovat sympatikus, a tudíž bude nevhodný pro kardiaky a osoby s hypertenzí. Je k podivení se, že ADIPEX RETARD, na bázi amfetaminu, je stále na trhu a sibutramin, který měl opravdu pozitivní výsledky při nesrovnatelně menším počtu nežádoucích účinků relativně k fenterminu, musel být stažen. Je to celé postavené na hlavu.

 24. Prosím vás je na tabletkách meridie vždy napsané číslo ?? Nebo jsou i tabletky bez čísel? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..