V ČR startuje kampaň proti diabetu

logo Diabetické asociace ČRDiabetická asociace České republiky spustila počátkem července celostátní kampaň, která bude informovat veřejnost o problematice onemocnění cukrovkou, jeho příčinách i důsledcích a možnostech prevence a léčby. Cílem kampaně je snížit neustálý nárůst počtu nemocných díky včasné prevenci a informovanosti veřejnosti a také přispět k včasnému odhalení rizikových a počátečních stavů cukrovky.Diabetes mellitus neboli cukrovka patří celosvětově mezi nejrozšířenější nemoci. V České republice trpí touto chorobou na milion obyvatel. Jejich počet navíc meziročně výrazně stoupá. Příčinou jsou nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a narůstající míra obezity. Cukrovka není vidět a nebolí, ale její včasné odhalení velice usnadní její léčbu a sníží riziko pozdních komplikaci, které ne zřídka končí smrtí. Latentních diabetiků je přitom více než si lidé myslí, odhady se pohybují kolem 250.000.

Cukrovka - kampaň 2009-07 - vana

V rámci kampaně byly spuštěny webové stránky www.stopcukrovce.cz, na kterých si může každý prostřednictvím jednoduchého dotazníku otestovat, jak velká jsou jeho individuální rizika onemocnění. Stránky slouží také jako zdroj informací o onemocnění cukrovkou a dalších aktivitách Diabetické asociace ČR na podporu prevence zdraví.

V září bude vydána populárně edukační brožura, která srozumitelnou a zároveň odborně garantovanou formou přiblíží čtenářům problematiku zdravého životního stylu a poradí, jak žít s cukrovkou co nejdéle a nejzdravěji a také jak žít tak, abychom se cukrovce s co největší pravděpodobností vyhnuli. Pro podzimní část kampaně, která se bude zaměřovat hlavně na prevenci, se počítá také s pořádáním akcí pro veřejnost, jako je například měření hladiny cukru v krvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..