V Česku mají problémy s hmotností hlavně ženy

logo MedianDle aktuálního průzkumu agentury Median dnes problémy se svou váhou (dle fyzikářských hnidopichů „hmotností“ ;-)) pociťují ženy a starší ročníky daleko častěji než muži a mladí lidé. Téměř polovina Čechů se proto omezuje v jídle, přičemž i v tomto případě drží redukční diety častěji ženy. A jak jste na tom vy?

Mezi ženami připouští nadváhu zhruba 43 procent dotázaných, u mužů je to asi 29 procent. Z hlediska věku si to myslí nejvíce generace šedesátníků, a to 49,2 procenta. Problémy s hmotností má podle vyjádření i necelých 43 procent padesátníků a 41,5 procenta čtyřicátníků. Mezi náctiletými odpovědělo kladně na otázku, zda má problémy se svou hmotností, 17 procent.

V jídle se proto hodně omezují čtyři procenta dotázaných a 44 procent se omezuje trochu. Naopak 51 procent obyvatel diety nedrží.

Agentura otázky týkající problémů s hmotností a držením diet pokládala lidem ve věku od 12 do 79 let, a to v období od 15. září 2008 do 29. března 2009.

obézní muž - Big man in the green - photo by mgelinski, www.sxc.hu

Autor: ČTK

Problémy s hmotností pociťují ženy a starší ročníky daleko častěji než muži a mladí lidé. Téměř polovina Čechů se proto omezuje v jídle, přičemž i v tomto případě drží redukční diety častěji ženy. Vyplynulo to z průzkumu agentury Median, který má ČTK k dispozici.
Mezi ženami připouští nadváhu zhruba 43 procent dotázaných, u mužů je to asi 29 procent. Z hlediska věku si to myslí nejvíce generace šedesátníků, a to 49,2 procenta. Problémy s hmotností má podle vyjádření i necelých 43 procent padesátníků a 41,5 procenta čtyřicátníků. Mezi náctiletými odpovědělo kladně na otázku, zda má problémy s hmotností, 17 procent.
V jídle se proto hodně omezují čtyři procenta dotázaných a 44 procent se omezuje trochu. Naopak 51 procent obyvatel diety nedrží.
Agentura otázky týkající problémů s hmotností a držení diet pokládala lidem ve věku od 12 do 79 let, a to v období od 15. září 2008 do 29. března 2009.
Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..