Jak se tvoří celulitida?

Celulitida je výsledkem nadměrné tvorby a ukládání tukových buněk ve spodních vrstvách pokožky a to především na bocích, stehnech a zadečku. Příroda si totiž tato místa vybrala jako zásobárnu tuků a zdroj energie v případě těhotenství. Pokud je příjem energie vyšší než výdej, roste objem tukových buněk směrem k povrchu kůže a začínají se tvořit viditelné hrbolky a nerovnosti, tzv. pomerančová kůže. Navíc pokožka ztrácí svou pevnost a pružnost. Nežádoucí estetické projevy celulitidy pomáhají znatelně redukovat pravidelné anticelulitidní masáže, které významně zlepšují krevní a lymfatický oběh a napomáhají tak odbourávání tukových buněk.

Celulitida a co s ní

Laserová technologie:

Jedna z možností, jak se efektivně zbavit celulitidy. Laserová technologie působí přirozenou cestou – zevnitř, čímž se regenerují postižené buněčné struktury. Využívána je kombinace dermodynamické a fyzikálně termické masáže spolu s biostimulačním účinkem laserového paprsku.
Základní ošetření (2 kůry) přijde v jednom z nejlepších center v Praze na necelé 2.000 Kč (jinde tedy i levněji), při opakováních lze zakoupením permanentky získat cca 10% slevu. Udržující kůry pak přijdou na cca 500 Kč při zakoupení si permanentky na 10 ošetření.

Ultrazvuk:

Speciální přístroj pronikne pomocí ultrazvuku hluboko do tkání a tím dokáže nejen změnit tělesné proporce, ale i vypnout ochablé svalstvo nebo velmi účinně vyhladit kůži poškozenou celulitidou. Pomocí ultrazvuku se uvolní toxiny nahromaděné v těle a díky podkožní terapii se vyčistí lymfatické uzliny, které pak všechny škodlivé látky odvedou z těla pryč.

Pasivní cvičení:

Lůžko, na kterém jen ležíte a hubnete bez fyzické námahy – jen pomocí elektrických impulsů.

Orientační cena za jednu ultrazvukovou kůru a pasivní cvičení: 800 Kč.

Celebrity a celulitida:

Ač by na sebe, cvičení a kosmetiku měly mít čas i dostatek prostředků, mnoho známých nádherných žen (např. Beyonce, Britney Spears, Eva Longoria, Helen Hunt, Jennifer Lopez, Karolina Kůrková, Kate Moss, Paris Hilton, Sharon Stone, Rihanna) občas na veřejnosti odhaluje svou nehezkou celulitidu, jak se můžete přesvědčit na tomto sestřihu:

Jednoduché cviky proti celulitidě:

Málokterá žena dnes má čas na návštěvy specializovaných fitness center, takové jistě potěší níže uvedená 8,5 minutová sekvence cviků, které lze provádět téměř kdekoliv a kdykoliv, bez jakéholiv nářadí.

Masážní techniky proti celulitidě:

Máte-li k dispozici něčí šikovné ruce, můžete mimo cvičení pro odstranění celulitidy zkusit také masáže:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..