Výživa sportovců s Nutrifitem

nutrifitChcete navýšit svalovou hmotu, podpořit regeneraci tkání, docílit lepší saturace glykogenem optimální výživou? Jste sportovec, který chce zabránit deficitu živin a maximalizovat svůj výkon? Vědět, co jíst v době tréninku i zápasu (před ním, v průběhu či po něm)?

Cílem výživy ve sportu je kompenzovat ztráty energie, živin a tekutin plynoucích z vyšší tělesné aktivity, posílit a udržovat svalovou hmotu, docílit nejpříznivější saturace glykogenem a podporovat regeneraci tkání.

Zatímco v minulosti se speciální sportovní výživou zabývali spíše vrcholoví sportovci, v současné době je tato problematika aktuální také pro mnoho rekreačních sportovců, kteří chtějí vhodnou stravou přispět ke zlepšení svých fyzických schopností.

Sportovní aktivita zvyšuje nároky na dodávání energie a tekutin. Strava sportovce by měla být vyvážená nejen z pohledu vyrovnané energetické bilance, ale i zastoupení jednotlivých živin. U každého sportu a u každého sportovce jsou potřeby odlišné, proto je třeba individuálně vyhodnotit požadavky organismu. Vhodný jídelníček je pro sportovce důležitou součástí snahy o dosažení maximálních výkonů. Jako efektivnější se ukazuje dlouhodobější spolupráce s výživovým poradcem, proto je ideální zvolit pravidelnější konzultace např. ve formě některého z individuálních programů nebo si nechat sestavit jídelníček.

Zdroj: www.poradnanutrifit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..